jaki materac do łóżka kontynentalnego

Jaki materac do łóżka kontynentalnego wybrać?

Kupiłeś łóżko kontynentalne i teraz czas na wybór materaca? Z tym poradnikiem dowiesz się jak dobrać podłoże, z którego każdego dnia będziesz wstawać prawą nogą.

Spis treści

Jaki materac do łóżka kontynentalnego wybrać?

Odpowiedź jest prosta: Dopasowany i wygodny. Niestety te pojęcia dla wielu nas są względne, co oznacza, że słowo wygoda nie jest uniwersalne. By zapewnić sobie komfort snu, materac musi być spasowany względem łóżka. Dlatego zmierz szerokość i długość powierzchni spania, a następnie wybierz materac o tych samych wymiarach.

Jak wybrać twardość materaca?

Twardość materaca należy dobrać do wagi i preferencji użytkownika. Niektórzy wolą spać na twardym inni na miękkim. Tutaj nie ma reguły. To rodzi wiele problemów i pytań pod tytułem “jaka twardość będzie najlepsza”.

Moglibyśmy napisać o tym esej, ale szkoda Twojego czasu na czytanie. Dlatego skompresowaliśmy tę wiedzę do wideo, z którego wszystkiego się dowiesz:

Materac sprężynowy czy piankowy do łóżka kontynentalnego i tapicerowanego?

Materace piankowe są dostępne w różnych wariantach, np. pianka poliuretanowa, pianka wysokoelastyczna, pianka termoelastyczna. Są wygodne, elastyczne i podczas snu dostosowują się do naturalnej krzywizny ciała. 

Materace sprężynowe zapewniają dobrą wentylację i są bardziej wytrzymałe niż materace piankowe. Wynika to z ich struktury tj. zastosowania sprężyn, które zachowują swoją sprężystość przez lata. Warto jednak podkreślić, że z czasem sprężyny mogą się wyrabiać. Niemniej przy wyborze materaca z multikieszeniami, gdy jedna sprężyna “się kończy”, inne “przejmują jej” odpowiedzialność za Twój komfort snu.

Jak wybrać materac do łóżka?

Tutaj nie ma znaczenia czy wybierzesz materac kieszeniowy, piankowy czy materac nawierzchniowy. Każdy może zapewnić Ci komfort i zagwarantować dobry sen i to niezależnie czy stelaż wykonany jest z drewna, płyt meblowych czy metalu. Materac właściwy to taki, który jest wygodny, a gdy rano wstajesz, czujesz się świeżo, jak skowronek. 

Materace i łóżka kontynentalne opinie eksperta

Chcesz zapewnić sobie ponadprzeciętną jakość snu i komfort na lata. Nie oszczędzaj na materacu. Wiemy, że brzmi to sprzedażowo, jednak każdy ekspert powie to samo. 

Śpisz codziennie. Każda noc, którą przesypiasz na niewygodnym materacu, może sprawić, że rano wstaniesz obolały i zły.  Oszczędź sobie tego. Materac kupuje się na lata. Tutaj nie ma sensu kupować czegoś, co będzie niewygodne.

Łóżko z zagłówkiem (wezgłowiem), czy bez?

Czytasz w sypialni? W takim razie wiesz, że czytanie w oparciu o ścianę jest niewygodne. Potrzebujesz komfortowego wypoczynku nawet na te 30 minut poświęconych lekturze? Wybierz łóżko z wezgłowiem lub panelami tapicerowanymi zamontowanymi na ścianie przy szczycie łóżka. Zobacz, dlaczego to takie ważne: 

Podsumowanie

Jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz. To samo tyczy się materaca. Chcesz zamówić dobrej jakości podparcie dla zdrowego snu? Poznaj warianty dostępne w Meble-North:

Chcesz zamówić inne meble do swojego domu?

Poznaj ofertę Meble-North na:

Dodaj tu swój tekst nagłówka

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Obserwuj nas na:
łóżko tapicerowane poradnik

14 złotych zasad wyboru dobrego łóżka tapicerowanego​

Uzupełnij swoje dane, pobierz poradnik i uniknij błędów przy wyborze łóżka, które mogą Cię sporo kosztować. Egzemplarz e-booka otrzymasz w wiadomości na swoją skrzynkę mailową.
Inne artykuły

Może zainteresuje Cię również

Ścielenie łóżka kontynentalnego sprawia Ci problem? W tym poradniku dowiesz się jak robić to szybko.
Czym jest łóżko kontynentalne? Czy takie łóżko do sypialni to dobry wybór? Przeczytaj wpis i sprawdź, czy łóżko kontynentalne sprawdzi się w Twoim domu.

Wypełnij formularz, pobierz poradnik za 0 zł

i uniknij błędów przy wyborze łóżka, które mogą Cię sporo kosztować. Egzemplarz e-booka otrzymasz w wiadomości na swoją skrzynkę mailową.